Alena Vrbková

Alena Vrbková - hra na akordeon a keyboard

Můj příběh

image00007.jpgJmenuji se Lea Vrbková a jsem učitelkou hudby v oboru “Hra na akordeon”, který jsem studovala na brněnské Konzervatoři v letech 1985 – 1991.

Po absolutoriu jsem začala učit v tehdejší LŠU ve Znojmě.

image00002.jpgV roce 1992 (v mých 25ti letech) jsem odešla za svým hudebním snem, hrát v taneční skupině, který se mi splnil na dlouhých 22 let. Poznala jsem mnoho zajímavých lidí i jiné kultury. (Švýcarsko, Německo, Rakousko, Holandsko, Španělsko a Kanárské ostrovy.) Ale také tvrdou práci například v půlročním angažmá při každodenním, respektive nočním vystupování.

image00003.jpg                                    image00006.jpg

Vztah k taneční hudbě mě zůstal dodnes a proto když jsem se v roce 2008 vrátila do ZUŠ, byla jsem plná zážitků, emocí a zkušeností a cítila potřebu předávat je dětem a mladší generaci. Výuku jsem rozšířila

o “Hru na keyboard” a “Populární zpěv”.

image00004.jpg                         image00005.jpg

A jak vidím svou práci do budoucna?

Vkládám naději do akordeonu, který naše nejmladší generace znovuobjevuje.

A to mě ze srdce těší.

image00008.jpg    image00009.jpg