Taneční obor

Taneční obor byl otevřen po několikaleté přestávce znovu ve školním roce 2012/13. V tomto školním roce zahájilo studium 45 žáků. Žáci se zúčastňují různých akcí školy, soutěží a přehlídek, například - Večírek na zámku, Slavnosti města Pohořelice, Taneční přehlídka Krok sun krok Hustopeče. Podařilo se také zrealizovat projekt ve spolupráci s Městem Pohořelice a získat tak finanční dotaci na Taneční projekt Společné tóny tance financované z dotaci EU. V rámci tohoto projektu jsme navázali vřelou spolupráci a přátelství se ZUŠ Brezová pod Bradlom.

Charakteristika Tanečního oboru

V tanečním oboru nabízíme prostřednictvím pohybových a tanečních aktivit komplexní
rozvoj dětí po stránce tělesné i duševní. Snažíme se o prohlubování dispozic k tanci a pohybové schopnosti žáků. Ve výuce klademe důraz na rozvíjení sluchu a rytmiky u skupin a u jednotlivců o rozvíjení motoriky a koordinace jednotlivých částí těla. Seznamujeme žáky se stavbou lidského těla a zákonitostmi jeho pohybu.
Nabízíme seznámení se základními tanečními technikami k vyjádření uměleckého díla, ale také obohacení povědomí žáků o rozmanitosti tanečních stylů. Každému žákovi poskytneme takové základy
odborného vzdělání, které mu umožní zapojit se do různých amatérských pohybových aktivit
nebo se dále vzdělávat v oboru.
Dbáme na rozvoj tanečních technik, koordinačních, silových a vytrvalostních schopností
včetně relaxace.
Učíme žáky rozumět obsahu tanečního díla, hodnotit ho, hodnotit i svůj projev. Vedeme žáky k utvoření vlastního názoru na taneční projev. Snažíme se prostřednictvím tance a výuky vzbudit u žáků zájem o veškeré kulturní dění. Snažíme se o maximální prezentaci naučené techniky na veřejnosti.

Učitelé uplatňují při výuce individuálně skupinový přístup. Vyučuje se ve skupině maximálně 20 žáků. Podle počtu žáků v jednotlivých ročnících mohou vznikat i smíšené třídy spojením různých ročníků I. a II.

<< říjen >>
<< 2017 >>