Mgr. Ivo Bartoš, Ph.D.

Mgr. Ivo Bartoš, Ph.D., studoval varhanní hru na brněnské konzervatoři (prof. V. Bělský),  Janáčkově akademii múzických umění (prof. A. Veselá), konzervatoři ve Štrasburku (prof. D. Roth) a mezinárodních interpretačních kurzech. Vyučoval na Konzervatoři Brno a na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity.

Účinkoval jako varhaník, klavírista a cembalista na domácích  a zahraničních koncertech, často v roli doprovazeče pěveckých sborů (APS Moravan, Brněnský akademický sbor, Pěvecké sdružení moravských učitelů, Český akademický sbor ad.). V roce 2020 byla jeho Fantazie na chorál Svatý Václave vybrána v soutěži Českého rozhlasu, vyhlášené pro nové varhany svatovítské katedrály v Praze, mezi tři skladby postupující do užšího výběru a obdržela zvláštní Cenu poroty.

Na ZUŠ Pohořelice je od r. 2018 učitelem hry na klavír a elektronické klávesové nástroje a vede
školní soubor orchestrální hry.