Šárka Horáková

Studium příčné flétny na brněnské konzervatoři u pana profesora Radomíra Pivody jsem ukončila v roce 1995.

Již za studií jsem začala vyučovat hru na zobcové flétny a příčnou flétnu na LŠU A. Muchy v Ivančicích, kde působím do dnes. Od roku 2007 do roku 2020 jsem působila současně na ZUŠ Moravský Krumlov.

Výuka zobcových a příčných fléten v mé třídě probíhá hravou a inspirativní formou dle nejmodernějších vyučovacích metod.

Žáci mé třídy se aktivně zapojují v souborových hrách a různých projektech školy, pravidelně vystupují na koncertech školy a kulturních akcí města.

Se svými žáky se pravidelně účastním flétnových soutěží. Připravuji žáky na přijímací zkoušky na konzervatoř.

Nové metodiky výuky zobcové a příčné flétny si každý rok prohlubuji díky aktivní účasti na zajímavých seminářích, kurzech a workshopech, abych mohla své znalosti, dovednosti a lásku k flétnám a flétnovému hraní co nejlépe předat žákům.