Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.5.2018

Klavírní absolventské koncerty

Letošní úroda absolventů v oboru klavír byla úspěšná a hojná, a proto naše škola uspořádala v květnu dokonce dva klavírní absolventské koncerty v sále ZUŠ. Sedmileté studium úspěšně zakončilo celkem 8 absolventů, přesněji 7 absolventek a 1 absolvent. A o koho se jedná? Jejich tváře se na nás usmívaly na absolventském tablu již od podzimu. Jde o 5 žáků z pobočky Velké Němčice, které připravovala BcA. Barbora Kopečková, a 3 absolventky, které vedla MgA. et MgA. Dita Černínová.

A protože klasických etud a sonatin si absolventi odehráli už mnoho, byla jim nechána při výběru repertoáru větší volnost. Tak se na programu krom klasických klavírních skladeb objevily například swingové a jazzové kousky soudobých autorů, ale i populární filmová hudba. Diváci si mohli zabroukat známou melodii z filmu Vinnetou nebo Amélie z Montmartru. Závěrečnou tečkou a vyvrcholením prvního z koncertů byla píseň z filmu James Bond Skyfall od zpěvačky Adele. Na její interpretaci se podílela absolventka Lucie Rabovská ve spolupráci s Komorním smyčcovým orchestrem ZUŠ Pohořelice, který vede p. uč. Farkaš. Je nutné říci, že souhra všech hráčů si vyžádala osobní nasazení a obětované soboty a neděle ve prospěch umění.

Kromě koncertního křídla, kterým se může naše škola chlubit, ke krásné atmosféře přispěli i žáci pěvecké (Zdeňka Šichová, dipl. um.) a houslové třídy (Ivo Farkaš) ZUŠ Pohořelice. Někteří z absolventů klavíru zase naopak obohatili následující koncert v rámci akce ZUŠ Open nebo absolventský koncert houslové třídy ve Vranovicích.

I když bývá každý hráč před koncertem více či méně nervózní, našim klavíristům se nakonec trému podařilo překonat a podali krásné výkony. A největším bonusem je, když si hru žáci dokáží i užít, což se také většině podařilo. Všem absolventům přejeme, aby je tento entuziasmus a nadšení z hudby nikdy neopustilo, a na ty, co pokračují v dalším studiu, se těšíme při dalších koncertech.